BE Q SP. ZOO

Be q sp. Zoo

BE Q SP. ZOO

BE Q to dynamiczna spółka typu spin-off Uniwersytetu Medycznego, która od momentu swojego powstania w 2017 roku, zdobywała uznanie na rynku usług związanych z badaniami i konsultingiem w dziedzinie farmaceutycznej chromatografii gazowej oraz audytów zgodności z GMP (Good Manufacturing Practice). Jednak, jak wiele innych firm, również BE Q musiała stawić czoło wyzwaniom wywołanym przez pandemię COVID-19.

Przed pandemią, firma koncentrowała się na badaniach GMP substancji aktywnych, prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych (R&D) oraz świadczeniu usług konsultingowych w dziedzinie farmacji. To były obszary, w których BE Q odnosiła sukcesy i budowała swoją reputację jako partnera wartościowego i profesjonalnego.

Jednak pandemia COVID-19 zmieniła krajobraz farmaceutyczny. W wyniku skoncentrowania się na opracowywaniu rozwiązań związanych z pandemią, wiele koncernów farmaceutycznych ograniczyło projekty R&D, a to oznaczało mniej zleceń dla BE Q.

W obliczu tych trudności, przedsiębiorca założyciel BE Q podjął decyzję o zdywersyfikowaniu działalności firmy. Był to krok odważny, ale niezbędny do przetrwania i rozwoju w nowej rzeczywistości. Spółka postanowiła poszerzyć swoją ofertę o produkcję surowców farmaceutycznych, ze szczególnym naciskiem na rozsypywanie substancji aktywnych i wytwarzanie podłoży maściowych opartych na naturalnych składnikach.

Projekt dywersyfikacji przyniósł firmie BE Q sukces, a także wsparcie finansowe w postaci prawie 291 tysięcy złotych. Ta historia stanowi doskonały przykład na to, jak elastyczność, zdolność dostosowania się do nowych warunków rynkowych oraz determinacja przedsiębiorcy mogą pomóc firmie nie tylko przetrwać, ale także odnieść sukces w trudnych czasach.


By dowiedzieć się więcej o poszczególnych sukcesach przeczytaj nasze artykuły! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

  Wróć do sukcesów
 Do góry