PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE MARK HALINA ŻŁOBICKA

Przedsiębiorstwo Handlowe MARK Halina Żłobicka

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE MARK HALINA ŻŁOBICKA

Nasz klient jest firmą transportową, która w 2019 roku prowadziła współpracę z wieloma klientami z Wielkiej Brytanii, przewożąc różnorodne produkty, takie jak elektronika, sprzęt AGD, żywność, części do samochodów, maszyny, urządzenia oraz kosmetyki. Niestety, wprowadzenie Brexitu wywołało znaczące zmiany w kosztach i funkcjonowaniu naszego klienta.

Po pierwsze, nowe przepisy celne spowodowały powstanie ogromnych kolejek na granicach, co wpłynęło negatywnie na wydajność transportu. Przesyłki wymagały teraz odpraw celnych, co przekładało się na znaczne opóźnienia i dodatkowe koszty operacyjne.

Po drugie, ilość dokumentów i formalności, które nasz klient musiał przygotować przed każdym transportem, znacząco wzrosła. To zwiększyło obciążenie biurokratyczne i czasochłonność procesu, co z kolei wpłynęło na efektywność działalności.

Wzrost kosztów operacyjnych, spowodowany zarówno opłatami celnymi, jak i dodatkowymi nakładami związanymi z dokumentacją, znacząco obniżył opłacalność zleceń transportowych na trasach z i do Wielkiej Brytanii. To z kolei spowodowało, że nasz klient stracił wielu klientów, a liczba dostępnych kursów transportowych znacząco się zmniejszyła.

Na szczęście, nasz klient miał możliwość skorzystania z projektu "Re_open UK typ 5 rekompensaty", który zapewnił mu dostęp do potrzebnego dofinansowania. Ten program został stworzony w celu wsparcia przedsiębiorstw w utrzymaniu ich działalności gospodarczej w obliczu trudności związanych z Brexitem. Dofinansowanie to ma na celu rekompensatę za spadek obrotów netto ze Zjednoczonym Królestwem.

W praktyce oznacza to, że nasz klient mógł ubiegać się o wsparcie finansowe, które pokrywałoby różnicę między obrotami netto w roku 2021 a obrotami netto w roku 2019, co wynikało bezpośrednio z trudności związanych z wprowadzeniem Brexitu. Dzięki temu dofinansowaniu nasza firma transportowa mogła kontynuować działalność.


By dowiedzieć się więcej o poszczególnych sukcesach przeczytaj nasze artykuły! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

  Wróć do sukcesów
 Do góry